O Projektu
bTech je projekt osmišljen i proveden od strane učenika, čiji je primarni cilj izrada simulatora leta. Kroz izradu simulatora, učenici će proći kroz sve faze izrade kompleksnog tehničkog proizvoda, što ih priprema za rad u realnom sektoru. Osim izrade simulatora leta, projekt bTech je zamišljen kao edukativni program, kojim bismo educirali učenike srednjih i osnovnih škola o postupku provođenja takvih projekata, čime bismo poticali mlađe naraštaje na osnivanje vlastitih projekata.

Svrha

Svrha provođenja projekta bTech je promocija SŠ Krapina, promocija tehničkih zanimanja, priprema članova i suradnika projekta za rad u realnom sektoru te izrada završnih radova za pet (5) učenika koji sudjeluju u projektu. Također, cilj projekta je uvođenje praktičnih zadataka u svakodnevnu nastavu, isto kao i promocija školskih predmeta iz STEM područja.